Dětský den 2022

Po dvouleté přestávce, jsme se rozhodli uspořádat také tradiční akci na oslavu Dne dětí. Ta se uskutečnila v sobotu 28. května od 13.00 hodin. Odpoledne začalo Pohádkovým lesem. I když v lese Březina je nyní stromů poskrovnu, podařilo se nám vytyčit trať se dvanácti pohádkovými stanovišti. Na těch děti plnily úkoly a dostávaly odměny. Další program následoval na hřišti. I zde si děti mohly vyzkoušet nejrůznější disciplíny. Největší úspěch měla jako vždy střelba ze vzduchovky. Po celé odpoledne byla vystavena také hasičská technika. V programu byly i dvě ukázky. Jako první předvedli členové naší výjezdové jednotky práci s výškovou technikou a slaňování. O druhou ukázku se postarali příslušníci PČR. Jednalo se o ukázku výcviku a práce se služebními psy. Obě ukázky vyvolaly zájem dětí i dospělých. Jejich protagonistům děkujeme. Následovala soutěž v požárním útoku dětí, kde se utkala naše dvě družstva a dvě družstva z Kamenné Lhoty. Naše děti skončily na prvním a třetím místě. Bohužel, z důvodů chladnějšího počasí, nebylo možné zrealizovat oblíbenou atrakci – řádění v pěně. Snad příští rok. Po celé odpoledne bylo zajištěno občerstvení. Rodiče s dětmi mohli ochutnat uzené klobásy, párky v rohlíku nebo si opéci buřty. K pití byla káva, limonáda a pivo Bernard. Překvapilo nás, jak velký zájem o Den dětí byl. V předešlých letech se obvykle této akce zúčastnilo 100 až 120 dětí. Letos se jich sešlo skoro 140. S tak velkým počtem opravdu nikdo nepočítal, takže se bohužel na všechny nedostaly odměny. Tímto se omlouváme a slibujeme, že příští rok vše napravíme. Odpoledne si i tak všichni užili.

Děkujeme všem, kteří nám s přípravou Dne dětí pomohli, přejeme jim příjemné prázdniny a dovolenou a těšíme se, že se sejdeme na ukončení prázdnin.