Dětský den / Pohádkový les 2024

V sobotu 1. června proběhl na hřišti u příležitosti Dne dětí Pohádkový les. S obavou každý sledoval dopolední déšť. Nakonec se ale počasí umoudřilo, a tak se do lesa plného pohádkových postav přišlo podívat více než sto dětí. Na ně už v lese čekalo deset úkolů. Například včelce Máje pomohly vyrábět med, čarodějnicím vařit kouzelný lektvar, dědovi, babičce a vnučce vytáhnout převelikou řepu. Trautenberk poslal děti řezat dříví do Krakonošova lesa a také Anče potřebovala pomoci s praním prádla na valše. S trpaslíky posbíraly věci, které do lesa nepatří, s jezinkami prolezly bludištěm. Za každý splněný úkol získaly odměnu a také část skládačky. Na konci pohádkového lesa čekal na trůně král s královnou, u kterého si děti jednotlivé dílky skládačky mohly poskládat, nalepit na papír a obrázek si i vymalovat. Na fotbalovém hřišti byla pro malé návštěvníky připravena také limonáda a párek v rohlíku. Rodiče si mohli dát za odměnu studené pivo a klobásu. Poté si každý mohl ještě prověřit svou šikovnost při chůzi na chůdách a souboji na kladině nebo si vyzkoušet střelbu ze vzduchovky. Na závěr programu si dobrovolní hasiči z Kožlí připravili pro diváky ukázku slaňování z výškové techniky a hašení požáru osobního automobilu. Všem návštěvníkům Pohádkového lesa děkujeme za účast a doufáme, že se příští rok uvidíme znovu. Velký dík patří také všem, kteří se na přípravě akce podíleli.

Více fotek ve fotoalbu