Požár lesního porostu – Chřenovice

Ve čtvrtek 9. září byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesa u obce Chřenovice. Naše jednotka byla svolána na druhý poplachový stupeň. Jednotka vyjela s CAS K 25 v počtu 1+5. Jednalo se o požár lesní hrabanky po těžbě ve strmé stráni o rozloze 50x200m. Přístup k místu požáru byl pod strání omezen železniční tratí a řekou Sázavou.  Po příjezdu na místo naši členové vystřídali členy domácí jednotky z Chřenovic a jedním C proudem prováděli dohašovaní a prolévání lesní hrabanky a pařezů. Naše cisterna byla zapojena do dálkové dopravy vody kyvadlovým způsobem od rybníku z Chřenovic. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Ledče, Světlé a Zruče nad Sázavou, dobrovolní hasiči z Chřenovic, Jedlé, Ledče nad Sázavou, Číhoště, Hněvkovic a Zruče nad Sázavou.