Požár balíků slámy Hněvkovice

V neděli 11. dubna v 15:26 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár balíků slámy v areálu družstva v obci Hněvkovice. Jednotka vyjela s CAS K 25 v počtu 1+7. K události byli povoláni také profesionální hasiči z Ledče a dobrovolní hasiči z Hněvkovic a Ledče nad Sázavou. Po příjezdu naší jednotky na místo, zde již zasahovala domácí jednotka z Hněvkovic. Jednalo se o požár několika balíků slámy na voze v blízkosti kravína. Naše jednotka se zapojila do hašení požáru jedním C proudem. Po lokalizaci požáru byl vůz přetažen na volné prostranství, kde došlo k sundání balíků a jejich rozebrání. Na tomto místě bylo prováděno dohašovaní třemi C proudy z naši cisterny, kterou doplňovala vodou jednotka z Hněvkovic. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů. Příčina požáru byla stanovena na odlet jiskry z výfuku traktoru.