Dohašení ohnisek Hněvkovice

V sobotu 3. října 2020 v 16:39 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár hrabanky u obce Hněvkovice. Jednotka vyjela s CAS K25 v počtu 1+8. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o několik ohnišť po pálení klestu. Vlivem silného větru se ohniště opět rozhořívala a hrozilo rozšíření na přilehlou mýtinu a les. Na dohašení ohnisek byly nasazeny dva D proudy. Naše jednotka prováděla za pomoci ženijního nářadí narušení ohnisek a jedním D proudem od rozdělovače z cisterny profesionálních hasičů z Ledče prováděla jejich prolévání. Z naší CAS byla dále doplněna voda do cisterny profesionálních hasičů. Jednotka poté doplnila vodu z hydrantové sítě a zhruba po dvou hodinách se vrátila na základnu. K události vyjížděli také dobrovolní hasiči z Hněvkovic.