Požár dřeva Kožlí

V neděli 29. 12. 2019 ve 22:49 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár skládky dřeva za obcí Kožlí. Jednotka vyjela s CAS K 25 v počtu 1+7 a druhé družstvo 1+4 s CAS 25 zůstalo v pohotovosti na hasičské zbrojnici. Jednotka přijela na místo jako první, jednalo se o požár uskladněné kulatiny, která hořela plamenem. Na místě byla přítomna hlídka PČR, která požár zpozorovala. Ihned bylo zahájeno hašení a ochrana přilehlého remízku jedním vysokotlakým proudem. Jednotka dále provedla za pomoci motorové řetězové pily prořezání přilehlých křovin pro lepší přístup k požáru. Za pomoci druhého vysokotlakého proudu z cisterny profesionálních hasičů z Ledče se podařilo požár rychle lokalizovat. K události vyjížděli také dobrovolní hasiči z Ledče.  Po zdokumentování místa zásahu vyšetřovatelem provedly jednotky rozebrání hromady dřeva a dohašení skrytých ohnisek. Jednotka doplnila vodu do cisterny z hydrantové sítě a zhruba po dvou hodinách se vrátila na základnu.  Předběžná škoda byla vyčíslena na 4000 Kč, přesná příčina požáru je v šetření.