Zájezd do Hasičského muzea Přibyslav

V sobotu 28. dubna uspořádal náš spolek zájezd do Hasičského muzea v Přibyslavi. Odjezd byl od hasičské zbrojnice v 8.00 hodin. Na výlet se přihlásilo 8 dětí a 14 dospělých. V Přibyslavi jsme absolvovali za doprovodu průvodce zajímavou prohlídku muzea. Poté jsme se vypravili do Žižkova Pole a prohlédli si Žižkovu mohylu, kde Jan Žižka zemřel. Naše další cesta vedla do Perknova. Tam jsme se v hospodě u Palánů posilnili výborným obědem. Po asi hodinovém odpočinku jsme se přemístili za dalším naším cílem. Byla to stanice drážních hasičů v Havlíčkově Brodě. Bohužel hlavní atrakce vyprošťovací tank VT 72B byl mimo stanici. Přesto nás sloužící směna přivítala, ochotně provedla celou základnou, ukázala nám veškerou techniku a vybavení stanice. Dětem se nejvíce líbil evakuační autobus, ve kterém se vydováděly. Ač se nám nechtělo, museli jsme se s kluky rozloučit a pomalu se přesunout k domovu. Ještě nám zbyl čas zastavit v Ledči nad Sázavou a dát si pořádný kopec dobré zmrzliny. Už vymýšlíme, kam jet příště.

Foto ze zájezdu ve fotoalbu