Honba za pokladem

Ve středu 28. června jsme pro mladé hasiče připravili brannou hru Honba za pokladem. Z hasičské zbrojnice se ztratil jejich talisman králík Duracel. Ukradla ho modrá příšera. Naštěstí za sebou zanechávala stopy. Děti se ji vydaly stíhat. Okolo vesnice musely hledat další stopy a luštit různé hádanky, aby se dostaly dál. Asi po hodině a půl, když už je bolely nohy, příšeru vypátraly, dostihly a králíka jí sebraly. V jejím brlohu našly i poklad, který si rozdělily. V plánu bylo i opékání buřtů na oslavu začátku prázdnin, ale bohužel přišla velká bouřka s přívalovým deštěm. Sotva jsme z lesa doběhli k paní učitelce Bělohradské, která nám poskytla přístřeší. Za to jí děkujeme. Jelikož prudký déšť neustával, museli jsme promoklé děti rozvést autem domů.