Požár stodoly v obci Zahájí

V sobotu 12. listopadu v 10:53 byl jednotce vyhlášen poplach na požár stodoly v obci Zahájí. Jednotka vyjela v počtu 1+7. Jednalo se o požár střechy stodoly a při příjezdu na místo zde již zasahovali profesionální hasiči z Ledče nad Sázavou a dobrovolní hasiči z Hněvkovic. Požár byl menšího rozsahu a pomocí dvou C proudu se ho podařilo rychle lokalizovat. V objektu se také nacházel větší počet tlakových lahví. Naše jednotka společně s ostatními kolegy se zapojila do vynášení těchto lahví z objektu a poté pomáhala s rozebíráním střešní konstrukce a dohašovacími pracemi. U události zasahovala i dobrovolná jednotka z Ledče nad Sázavou. Po úplném uhašení a předání místa majiteli se jednotky vrátily zpět na základny. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání.