Požár lesa

V neděli 12. 7. 2015 10:22 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesa v Pekelsku u Hněvkovic. Naše jednotka vyjela v počtu 1+7. Na místo dorazila těsně za jednotkou profesionálních hasičů z Ledče. Poté přijela na místo jednotka SDH Ledeč. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár lesní hrabanky a trávy mezi vzrostlými stromy o rozloze cca 40×15 metrů, který se dále šířil. Z každé cisterny byl nasazen jeden C proud a požár se podařilo rychle lokalizovat. Poté jednotky provedly pomocí lopat a motyk úplné dohašení požáru. Na základnu se jednotka vrátila po 2 hodinách.
Majiteli lesa vznikla požárem škoda v předběžné výši 40 tisíc korun. Zásahem byl uchráněn majetek za 700 tisíc korun. Vyšetřováním příčiny vzniku požáru jednoznačně odhalilo, že požár vznikl od odhozeného nedopalku cigarety.