Požár lesa

V neděli 12. 7. 2015 10:22 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesa v Pekelsku u Hněvkovic. Naše jednotka vyjela v počtu 1+7. Na místo dorazila těsně za jednotkou profesionálních hasičů z Ledče. Poté přijela na místo jednotka SDH Ledeč. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár lesní hrabanky a trávy mezi vzrostlými stromy o rozloze cca 40×15 metrů, který se dále šířil. Z každé cisterny byl nasazen jeden C proud a požár se podařilo rychle lokalizovat. Poté jednotky provedly pomocí lopat a motyk úplné dohašení požáru. Na základnu se jednotka vrátila po 2 hodinách.
Majiteli lesa vznikla požárem škoda v předběžné výši 40 tisíc korun. Zásahem byl uchráněn majetek za 700 tisíc korun. Vyšetřováním příčiny vzniku požáru jednoznačně odhalilo, že požár vznikl od odhozeného nedopalku cigarety.

Připravované akce

Momentálně nepřipravujeme žádnou akci.

Více v rubrice Aktuality

Pro členy SDH

V současně době jsou z bezpečnostních důvodů a nařízení opatření vlády ČR všechny školení JSDH, schůze výboru SDH a schůzky Mladých hasičů Kožlí až do odvolání zrušeny.

Facebook

Přihlášení