Další bouře na Vysočině

Další bouřka udeřila v neděli 4. srpna opět po 19. hodině, byla doprovázena větrnou smrští. V naší obci probíhala pouť. Bouře přišla dost rychle, takže první problémy měli stánkaři, kteří zde prodávali. Měli hodně práce, aby jim stánky neulítly a některé zboží skončilo v rybníce. Téměř okamžitě došlo k výpadku elektrického proudu. Jednotku svolal starosta obce. Vzrostlý hloh hned vedle hasičské zbrojnice vítr zlomil a jeho koruna ležela ve vozovce, takže jednotka zasahovala hned před vlastním prahem. Po domluvě s operačním střediskem jsme vyrazili do terénu. Vichřice zanechala velikou spoušť, takže jsme si doslova prořezávali cestu. Stromy na vozovce ležely v lese Březina, na křižovatce u Sloupu, v obcích Bohumilice a Sechov, na Velkém vrchu u Bojiště, na silnici k nemocnici Háj a ke Kamenné Lhotě, v okolí koupaliště u obce Kožlí. Na akci byly použity dvě motorové pily. Jednotka se vrátila na základnu zhruba po čtyřech hodinách. Dodávka elektrického proudu byla obnovena až v pozdních nočních hodinách.