Požár technologického zařízení

Ve středu 13. 3. 2013 v 11:43 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár technologického zařízení ve firmě Sudex v Ledči nad Sázavou. Jednotka vyjela v počtu 1+4. Po dojezdu bylo zjištěno, že se jedná o požár filtrů vzduchotechniky, u kterého již v předchozích letech došlo k zahoření. Na místě zasahovali vysokotlakým proudem profesionální hasiči z Ledče nad Sázavou. Naše jednotka společně s dobrovolnou jednotkou z Ledče byla ponechána na místě jako záloha pro případné komplikace. K požáru vyjeli také profesionální hasiči ze Světlé nad Sázavou. Již ve 12:08 byl požár lokalizován a o šest minut později zlikvidován. Naše jednotka byla poté odeslána zpět na základnu, ostatní jednotky ještě provedly odvětrání zakouřené haly za pomoci přetlakové ventilace a také se vrátily zpět na základny. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Předběžná škoda byla vyčíslena na 1,5 miliónu korun. Příčina požáru je v šetření příslušných orgánů.