Požár v nemocnici Háj.

V sobotu 5. května v odpoledních hodinách se přes náš region přehnala bouře s průtrží mračen a krupobitím, které trvalo skoro 20 minut. V katastru naší obce bylo vyplaveno několik domů a sklepů. Naše jednotka, ač byla připravena, nebyla k žádné z těchto událostí povolána. Až večer v 19.59 hodin byl vyhlášen poplach na požár lůžka v Ústavu mentálně postižených v nemocnici Háj. Jednotka vyjela v počtu 1+9. Na místo dorazila současně s jednotkou SDH Ledeč nad Sázavou. Zde již zasahovali profesionální hasiči ze stanice Ledeč, kteří prováděli likvidaci požáru a odvětrávání místností. Byla provedena evakuace tří osob. Jelikož nebylo tolik techniky a hasičů na místě zapotřebí, vrátila se jednotka SDH Ledeč na základnu. Naše jednotka setrvala jako záloha pro případ komplikací. Po 20 minutách se i ona vrátila domů. Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc Kč. Příčina požáru je v šetření. Při akci ještě zasahovali hasiči ze stanice Světlá nad Sázavou, policie ČR a zdravotnická záchranná služba.