Školení první pomoci

V pátek 30. března 2012 navečer se zúčastnili dva členové naší výjezdové jednotky školení v poskytování první předlékařské pomoci. Školení probíhalo v Kulturním domě v Bojišti. Přednášky se ujali zdravotníci ze Záchranné služby Kraje Vysočina, stanoviště Ledeč nad Sázavou. Krátce se představili a seznámili zúčastněné se strukturou záchranné služby a složením posádek v Kraji Vysočina. Poté byla podrobně probrána témata poskytování první pomoci jako základní oživovací funkce, pomoc při popáleninách, zlomeninách, šoku, krvácení a další důležité věci, se kterými se mohou hasiči u zásahu setkat. Na závěr si všichni zúčastnění prakticky vyzkoušeli masáž srdce a dýchání z úst do úst na umělém figurantovi. Školení se zúčastnili i ostatní dobrovolné sbory z našeho okrsku.