Požár nizké budovy

V úterý 10. ledna 2012 v 11.53 byl  vyhlášen poplach na požár rodinného domu v Ledči n/S. Jednotka vyjela v počtu 1+6. Na místo dojela jako druhá, za profesionálními hasiči z Ledče. Jednalo se o požár podkroví a stropu domu. V domě se nacházely 3 ženy. Snažily se požár uhasit, ale neměly šanci. Jedna z žen se nadýchala jedovatých zplodin a musela být převezena záchrannou službou do nemocnice k ošetření. U požáru zasahovaly čtyři hasičské sbory s pěti cisternami, záchranná služba a policie. Samotný zásah musel být prováděn v dýchací technice. Bylo použito několik vodních proudů. Oheň se podařilo zlikvidovat až ve 14 hod. Z podkroví hasiči vynosili požárem zasažené věci a provizorně přikryli střechu plachtou. Na základnu se jednotka vrátila v 15 hod.

Příčina požáru se vyšetřuje. Předběžná škoda činí 700. 000 Kč.