Bouřka na Vysočině

Ve středu 13. června se přes náš region přehnala extrémní bouřka.

Zpráva operačního střediska: Vysočina se ještě pomalu nestačila vzpamatovat z víkendové bouřky, která hasičům přinesla více než stovku zásahů a udeřila na Vysočině znovu. V průběhu večera a noci zasahovaly jednotky požární ochrany v našem kraji u třiceti událostí. V převážné většině případů odstraňovali hasiči popadané stromy z komunikací, které zůstaly zcela nebo částečně neprůjezdné. Nejvíce postiženou oblastí našeho kraje bylo Pelhřimovsko. Hasiči tady museli zasahovat celkem u 24 technických zásahů. Čtrnáct technických pomocí přitom poskytli v Pacově a jeho okolí. Na Havlíčkobrodsku zasahovali hasiči pětkrát a na Žďársku jedenkrát.

Ve 21:14 hod byla jednotka profesionálních hasičů z Ledče nad Sázavou požádána o kontrolu novostavby v obci Kožlí, do které uhodil blesk. Provedeným průzkumem hasiči známky hoření nenalezli. Blesk však stačil poškodit elektroinstalaci domu i komín. Domácí jednotka nebyla k události povolána.

Citace tiskové zprávy z internetových stránek HZS kraje Vysočina

Připravované akce

Momentálně nepřipravujeme žádnou akci.

Více v rubrice Aktuality

Pro členy SDH

V současně době jsou z bezpečnostních důvodů a nařízení opatření vlády ČR všechny školení JSDH, schůze výboru SDH a schůzky Mladých hasičů Kožlí až do odvolání zrušeny.

Facebook

Přihlášení