Námětové cvičení

Dne 3. 6. 2011 v 17.17 hod byl vyhlášen jednotce poplach na požár rodinného domu na samotě v obci Mstislavice. Jednotka vyjela v počtu 1+5. Brali jsme sebou i PS-12. Po dojezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o námětové cvičení našeho okrsku. Sjelo se zde všech 9 dobrovolných jednotek, jejich úkolem byla dálková doprava vody v nepřístupném terénu se značným převýšením. Tři naši členové s PS-12 se zapojili do řetězce devíti stříkaček, které dopravovaly vodu z rybníka u obce Mstislavice až k samotě vysoko nad obcí. Voda se předávala na vzdálenost 1000 m. Další 3 členové spolu s kolegy z Hněvkovic a Dolního Města dopravovali kyvadlově vodu třemi CAS-25 do cisterny hasičů z Bojiště, kteří prováděli hašení domu z lépe přístupné strany.Voda se do cisteren plnila u téhož rybníka dvěma plovoucími čerpadly.

Po ukončení akce byl proveden nástup a celkové vyhodnocení. Hodnocení vyznělo až na nějaké maličkosti kladně. Cvičení se zúčastnilo 80 hasičů z 9 dobrovolných sborů. SDH Bojiště ( CAS-25, PS-12),SDH Kožlí ( CAS-25. PS-12), SDH Sechov ( PS-12), SDH Hněvkovice (CAS-25, DA-12 Avia), SDH Kamenná Lhota (DA-12 Avia), SDH Kouty (DA-12 Avia), SDH Rejčkov (PS-12), SDH Dolní Město (CAS-25, PS-12), SDH Trpišovice (PS-12). Z členů naší jednotky se akce zúčastnili: Husák Václav, Prchal Bohuslav ml., Prchal Jiří, Cicvárek Pavel, Vojíř Karel st., Musil Josef.

Více fotek ve Fotoalbu