Čistá Vysočina 2011

V pondělí 18. dubna se uskutečnila v rámci akce Čistá vysočina brigáda mladých hasičů na úklid odpadků podle silnic. Hasiči se rozdělili do tří skupin, vždy pod vedením jednoho nebo dvou dospělých a vyrazili do terénu. První skupina šla od křižovatky ?U sloupu“ do Kožlí a ke hřbitovu. Druhá brala spojku mezi obcemi Kožlí a Bojiště a novou silnici od křižovatky u hřiště po křižovatku u lomu. A konečně třetí provedla úklid na parkovišti u koupaliště a silnici od koupaliště do Kožlí. Nejmladší hasiči se zúčastnili brigády v rámci akce základní školy již minulý týden, kdy posbírali odpadky po celé obci a silnici od křižovatky v Pekelsku do Kožlí. Můžeme říci, že okolí silnic v obci Kožlí je čisté. Jenom se dohadujeme, jak dlouho to vydrží. Nejvíce zaneřáděné silnice byli tam, kde se vracejí rekreanti v neděli domů z chat a chalup. Odpadu byla taková spousta, že to nikdo nečekal. Pneumatiky všech druhů a rozměrů, autobaterie, plastové nárazníky, televize, igelitové pytle s odpadem, různé druhy oděvů, ale nejvíce PET lahví vyhozených z okének automobilů. Demokracie není o tom, že si mohu vyhodit cokoliv, kde se mi zlíbí.  Každý rok probíhá v obci svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu, který hradí obec a zde mohou odložit občané i rekreanti to, co již nepotřebují. Není proto potřeba dělat z krásného okolí obce smetiště. Doufáme že pořádek vydrží, a až půjdeme příští rok znovu, bude se jednat o příjemnou procházku, protože  nebude co sbírat. Všem zúčastněným děkujeme, protože udělali velký kus práce pro kulturu všech ostatních.