O Putovní pohár IZS

V sobotu 18. září 2010 proběhl ve sportovním areálu HZS kraje Vysočina územního odboru Havlíčkův Brod na ulici Humpolecká jubilejní XV. ročník soutěže jednotek požární ochrany ?O Putovní pohár integrovaného záchranného systému okresu Havlíčkův Brod a Pohár poslance Parlamentu ČR?. Akce se konala při příležitosti 40. výroční založení první profesionální jednotky hasičů na okrese Havlíčkův Brod.
Družstva se mezi sebou utkala ve velmi netradičním pojetí požárního útoku, kdy navíc musela ještě provést výstup do 1. patra cvičné věže se závažím, následně srazit terče a dokonce si veškeré použité náčiní po sobě uklidit.
V soutěži poměřilo své síly dvaačtyřicet jednotek. Koželští hasiči se dopustili několika drobných chyb a skončili na 31. místě časem 3:46. O některých místech rozhodovaly opravdu vteřiny. Nejlepšího výsledného času dosáhlo družstvo hasičů obce Česká Bělá.
Při slavnostním nástupu všechna soutěžící družstva obdržela hodnotné ceny.