Technická pomoc

Ve středu 8. září 2010 ve 00:50hod byl jednotce vyhlášen pomocí SMS zpráv poplach na pomoc při hledání ztraceného houbaře. Jednalo se o muže ve věku 49 let, který trpěl epilepsií. Pohřešován byl od 20.00 hod předešlého dne. Nacházet se měl v rozsáhlých lesích nad obcí Kouty na úbočí kopce Melechov. Jako místo srazu jednotek byla vybrána křižovatka cest pod lyžařskou sjezdovkou, kde již čekali policisté ČR. Jednotka vyjela v počtu 1+6.Na pátrání se podílely i profesionální a dobrovolní hasiči z Ledče nad Sázavou, dobrovolní hasiči z Dolního Města a policie ČR se dvěma psy. Bylo rozhodnuto, že první pátrání se povede od cesty směrem dolů, blíže obydleným oblastem. Záchranáři utvořili rojnici až ke kraji lesa nad obcí Kouty a vydali se po úpatí Melechova. Naše jednotka také pomocí jedoucího vozidla, centrály a dvou svítidel zajišťovala osvětlení lesa po obou stranách cesty a udávala v tmavém lese směr pátrajícím složkám. Ty asi za hodinu pročesali oblast od obce Kouty až po obec Dobrovítova Lhota, ale bohužel bezvýsledně. Rojnice se tedy vydala zpět a začala pročesávat les nad cestou. Operační středisko se rozhodlo, že do pátrání bude nasazen vrtulník s termovizí. Protože byla hluboká tma a začalo poprchávat, měl vrtulník přistát na koželském hřišti, kde by nabral jednoho policistu znalého terénu. Policejní hlídka se tedy vydala do Kožlí, u koupaliště potkala na silnici muže. Bylo zjištěno, že se jedná o pohřešovaného. Pátrání bylo odvoláno. Ale hasičům trvalo ještě asi 30 minut, než se dostali k autům. Celá akce byla ukončena ve 04.30 hod. Všichni se začali chystat do práce.