Požár lesního prostoru

V neděli 26. dubna 2009 ve 12:44 hod vyhlášen poplach pro JSDH na požár lesního porostu v lese Pekelsko u miničního skladu. Jednotka vyjíždí v počtu 1+9 a je na místě jako první. Jedná se o požár lesa který se vznítil pod trafostanicí. Požár byl nebezpečný kvuli silnému větru, velkému suchu a vzhledem k tomu, že vznikl pod dráty vysokého napětí kde nebyl odpojen proud. Hořel nízký porost a vzrostlé stromy do 2m, výšky. Jednotka zahájila hašení jedním proudem C. Ostatní členové prováděli hašení pomocí lopat. Po příjezdu profesionálních hasičů z PS Ledeč nad Sázavou (CAS 15 MAN) kteří začeli hasiv vysokotlakem byl požár uhašen. K události byli ještě povoláni hasiči z Hněvkovic (CAS 25 RTHP) a Ledče nad Sázavou (DA 12 Avia)