Požár rodinného domu Hněvkovice

Ve středu 12. října v 16:54 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár rodinného domu v obci Hněvkovice. Jednotka vyjela s CAS K 25 v počtu 1+5. V době příjezdu prvních jednotek byla střecha domu již celá v plamenech a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. V objektu se nacházely dvě tlakové lahve a bylo podezření že se může uvnitř nacházet osoba. Naše jednotka nasadila na hašení požáru jeden C proud z CAS. Později byla možnost osoby uvnitř vyvrácena a z domu byly vyneseny dvě propanbutanové lahve, které byly následně ochlazeny. Po lokalizaci požáru se naše jednotka podílela na dohašování ohnisek a rozebírání střešní konstrukce. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů. U události zasahovali profesionální hasiči z Ledče a Světlé nad Sázavou, dobrovolní hasiči z Hněvkovic, Ledče, Číhoště, Jedlé a Leštiny a v rámci mezikrajské výpomoci profesionální hasiči ze Zruče nad Sázavou a dobrovolní hasiči obce Čechtice. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 5 milionů korun.