Požár lesního porostu

V pátek 18. června v 16:07 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesního porostu u osady Pavlíkov. Jednotka vyjela s CAS K 25 v počtu 1+8. Požár byl nepřesně oznámen a až později bylo zjištěno, že se jedná o požár lesa pod osadou Kostelík. U události zasahovali také profesionální hasiči z Ledče a Světlé a dobrovolní hasiči z Ledče. Jednalo se o požár lesní hrabanky a vzrostlých stromů o rozloze cca 50x40m. Naše jednotka doplnila vodu do CAS hasičů ze Světlé, dva členové s naší cisternou dále prováděli kyvadlovou dopravu vody na požářiště od rybníku u obce Vilémovice, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště. Ostatní členové prováděli narušování lesní hrabanky, aby lépe došlo k uhašení skrytých ohnisek. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů. Po uhašení požáru se jednotky vrátily na základny.