Požár kulatiny Lipnička

Ve čtvrtek 12. března 2020 v 15:46 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesa a uskladněné kulatiny po pálení klestí u obce Lipnička. Jednotka vyjela s CAS K 25 v počtu 1+4. Na požár byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. K události vyjížděli také profesionální hasiči ze Světlé n. S., Ledče n. S. a dobrovolní hasiči z Dolního Města, Světlé n. S., Lučice, Lipnice n. S., Sázavky a Ledče n. S.  V době příjezdu naší jednotky se podařilo požár lokalizovat a naše jednotka byla ponechána na místě v záloze. Jednalo se o požár uskladněné kulatiny o rozloze cca 10×3 metrů a lesní hrabanky po těžbě dřeva o rozloze cca 200×20 metrů. Na likvidaci požáru byly nasazeny 2C proudy, 4D proudy a jednoduché hasební prostředky. Zhruba po hodině a půl se naše jednotka vrátila na základnu.