Požár Hněvkovice – planý poplach

Dne 16. 7. 2019 ve 21:56 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár balíků slámy v areálu zemědělského družstva v obci Hněvkovice. Byl to historicky první výjezd z naší nové zbrojnice k zásahu. Jednotka vyjela s CAS K 25 v počtu 1+7. Na místo se dostavila jako druhá. V areálu družstva byla již místní jednotka z Hněvkovic a nebyly shledány žádné známky požáru. Jednotky tedy přejely ke kontrole ještě dalších uskladněných balíků, které se nacházely za areálem podniku. Ani zde nebylo žádné ohnisko nalezeno. K události vyjížděli ještě profesionální a dobrovolní hasiči z Ledče nad Sázavou a policie ČR. Po ověření místa u oznamovatele bylo zjištěno, že se jedná zřejmě o pálení klestí, které probíhalo na okraji vesnice. Oznamovatel nejspíše špatně uvedl přesnou polohu. Jednalo se tedy o planý poplach a jednotky se vrátily na základnu.


Pálení lze nahlásit v aplikaci na stránkách HZS: Evidence pálení

Kdy a jak volat na tísňové linky – odkaz naleznate v naší rubrice: Užitečné informace