Požár seníku Veliká

V pátek 3. 8. 2018 v 16:25 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár seníku v obci Veliká u č. popisného 16. Jednotka vyjela v počtu 1+7. Jednalo se o požár seníku v areálu bývalého JZD za obcí Bojiště, dnes ZEMKO Kožlí. Jednotka dorazila na místo současně s místní JSDH Bojiště. Při příjezdu naší jednotky byl již seník požárem celý zasažen a požár se dále šířil do okolí. Místní občané s velkým úsilím před příjezdem jednotek ochlazovali a bránili okolí alespoň vodou ze zahradních hadic, za což jim patří velké uznání. Jednotka dopravním vedením k rozdělovači a dvěma C proudy zahájila hašení okolí seníku, ochlazování domuč.p. 16 a přilehlého makového pole, kde se požár dále šířil. Příjezdem dalších jednotek bylo zabráněno šíření požáru v ostatních směrech. Zhruba po půl hodině intenzivního hašení se podařilo dostat požár pod kontrolu a lokalizovat. Dále se dohašovalo okolí seníku. Jednotka byla poté ponechána na místě zásahu v záloze a po domluvě s velitelem zásahu se vrátila zpět na základnu. Seník jako takový se nechával kontrolovaně vyhořet. Na místě jako dohled nad požářištěm byla ponechána domácí jednotka. Vyčíslená škoda přesahuje 1 milion korun, uchráněná hodnota 5 milionů korun. Zásah trval několik dní a zúčastnilo se ho 9 jednotek. Naše jednotka + PS Ledeč nad Sázavou, PS Světlá nad Sázavou, JSDH Bojiště, Ledeč nad Sázavou, Dolní Město, Jedlá, Hněvkovice, Kamenná Lhota.