Požár mlýna v Kammené Lhotě

V sobotu dne 9. 9. 2017 v 16.30 hod byl jednotce vyhlášen požární poplach na požár mlýna v Kamenné Lhotě. Jednotka vyjela v počtu 1+8. Na místě zasahovali hasiči z Ledče. Požár se šířil velice rychle a v době příjezdu jednotek již byla celá střecha v plamenech. Vzhledem ke složitým podmínkám pro zásah, nepřístupnému terénu, nedostatku vody a rychlému šíření požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Bylo prováděno samotné hašení objektu, ale i ochrana okolního lesa a budov. Zásah byl prováděn ze dvou cisteren osmi proudy C a v dýchacích přístrojích. Vodu kyvadlově dopravovalo dalších 5 cisteren z rybníka u Kamenné Lhoty, zde bylo zřízeno čerpací stanoviště. V 20.30 hod byl požár lokalizován a v 21.40 hod zlikvidován. Poté byla naše jednotka vrácena na základnu. Zásahu se zúčastnilo 9 jednotek: HZS PS Ledeč nad Sázavou, PS Světlá nad Sázavou, SDH Kožlí, Ledeč nad Sázavou, Dolní Město, Hněvkovice, Světlá nad Sázavou, Kamenná Lhota a Bojiště.Příčinou požáru byla nedbalost.