Požár Obrvaň

Ve středu 10. 8. 2016 v 17:14 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár polního/lesního porostu u obce Obrvaň. Jednotka vyjela v počtu 1+5. Požár byl nahlášen občanem, který v Ledči nad Sázavou, ulici Jaroslava Haška vidí plameny u obce Obrvaň. Při příjezdu na místě již byla profesionální a dobrovolná jednotka z Ledče a bylo zjištěno, že se jedná o neohlášené pálení odpadu. Jednotky nemusely zasahovat a vrátily se zpět na základny.

Každé pálení se dá ohlásit Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina pomocí jednoduchého internetového formuláře: http://palenihzsvyk.webrex.cz/
Zde se uvede místo pálení, které se vyznačí i na mapě, datum a čas pálení. Dále se uvede osoba, která bude na pálení dohlížet, a kontakt pro případné ověření. Zamezí se tím tak případným zbytečným výjezdům jednotek PO.