Požár bytu

Ve středu 17. 6. 2015 v 15:06 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár bytu ve čtvrtém patře v Ledči nad Sázavou ulice Stínadla. Jednotka vyjela v počtu 1+4. Při příjezdu na místo zde již zasahovala jedním C proudem profesionální jednotka z Ledče. Naše jednotka se zapojila společně s SDH Ledeč a HZS Světlá nad Sázavou do evakuace obyvatel domu. Ze zakouřených prostorů domu bylo vyvedeno celkem deset osob. Celkem šest osob, mezi nimi byly i malé děti, se při požáru nadýchalo zplodin hoření a bylo předáno do péče záchranné služby, starší muž byl do nemocnice transportován letecky. Celý zásah probíhal v dýchací technice. Požár se podařilo velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Zakouřené prostory domu byly odvětrány za pomoci přirozené a přetlakové ventilace. Naše jednotka a jednotka ze Světlé nad Sázavou se poté vrátily na základny. Jednotky z Ledče byly na místě ponechány a pomáhaly vyšetřovatelům požáru.
Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 215 tisíc korun. Požár zapříčinila nedbalost, vysypání špatně dohašených nedopalků od cigaret do plastového koše. U události byla také přítomna PČR a řídící důstojník HZS územního odboru Havlíčkův Brod.