Požár nízké budovy

V pátek 24. října 2014 v 11.44 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na požár domu v Ledči nad Sázavou, ulice Havlíčkova. Jednalo se o požár kotle na tuhá paliva, od kterého chytl ohřívač vody a další uskladněný materiál vedle kotle, jako starý novinový papír atd. Jednotka vyjela v počtu 1+5. Po příjezdu na místo zde již zasahovali vysokotlakým proudem profesionální hasiči z Ledče. Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Ledče doplňovala cisternu profesionálů a řídila dopravu. Naše jednotka rozebírala a pomocí C proudu dohašovala vynesený hořící materiál. Po likvidaci požáru se naše jednotka a dobrovolná jednotka z Ledče vrátila na základnu. Jednotka HZS poté provedla odvětrání sklepení a asistovala vyšetřovateli příčin požáru. U události zasahovala také profesionální jednotka ze Světlé nad Sázavou a policie ČR. Rychlým zásahem bylo zabráněno dalšímu šíření požáru a zamezeno vysokým škodám. Přesná příčina požáru je v šetření příslušných orgánů.