Den hasičů

V sobotu 13. září se naše jednotka zúčastnila soutěže o pohár IZS v Havlíčkově Brodě. Jednalo se o netradiční požární útok, kdy družstvo bylo prověřováno formou testu ze znalostí hasiččiny a zdravotní přípravy. Poté museli účastníci odborně ošetřit zraněnou nohu a raněného přenést na nosítkách. Vše se bodovalo a za každý trestný bod bylo družstvo penalizováno vteřinami, které se připočítávaly k celkovému času. Po absolvování těchto disciplín družstvo pokračovalo požárním útokem, který vedl přes překážky. Součástí bylo i předpisové smotání hadic a odnesení na základnu. Kluci měli uspokojivý celkový čas. Ale rozhodčímu se nelíbila jedna smotaná hadice, kterou museli znova rozbalit a přemotat. Při této činnosti ztratili 20 cenných vteřin. Tato ztráta je odsunula na 11. místo v celkovém pořadí. Do soutěže bylo přihlášeno 23 mužstev. Současně probíhala soutěž v klasickém požárním útoku v kategoriích veteráni, ženy a děti. V průběhu dne probíhaly i ukázky techniky a práce hasičů, policie, celní správy a záchranné služby. Na závěr tyto složky předvedly svou spolupráci při ukázce dopravní nehody automobilu s cyklistou. Ukázky se zúčastnila pohřební služba. Hasiči také měřili své síly s železnými muži, kteří předvedli přetahování kamionu, převalování obří pneumatiky a vzpírání různých závaží.
Myslím si, že i přes deštivé počasí se den vyvedl. Těšíme se na další ročník.

Více fotek ve fotoalbu