Den hasičů v Havlíčkově Brodě

14. září 2013 jsme se zúčastnili XVIII. ročníku Dne hasičů v Havlíčkově Brodě. Jednalo se o celodenní akci ve sportovním areálu v Humpolecké ulici v Havlíčkově Brodě. Probíhaly zde soutěže výjezdových jednotek o pohár ředitele územního odboru Havlíčkův Brod. Přihlásili jsme jedno družstvo složené z mladých členů výjezdového družstva. Jednalo se o netradiční soutěž, kdy družstvo muselo natáhnout vedení terénem, kde byly postaveny různé překážky, museli na čas postavit protipovodňovou hráz z pytlů naplněných pískem, pumpováním sestříknout terč džberovkou a nakonec nářadí sbalit a stejnou cestou se vrátit zpět. Náš mladý tým, který byl na takovéto akci poprvé, se umístil na devatenáctém místě z třiceti startujících družstev. Současně probíhaly i soutěže dorostu, žen a veteránů. K vidění byla i technika Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Občerstvení bylo také zajištěno, takže jsme v Brodě strávili příjemný den. Těšíme se na další ročník.