140 let založení SDH Ledeč nad Sázavou

Dne 29. září jsme byli pozváni SDH Ledeč na oslavu při příležitosti 140. výročí založení ledečského sboru. Slavnost začala ve dvanáct hodin slavnostním průvodem od ledečské zbrojnice na fotbalový stadion. Zde proběhlo zahájení, potom následovala soutěž v požárním útoku s motáním hadic na čas. Jelikož mnoho hasičů nemělo v sobotu čas, musel být náš tým mužů doplněn o cvičící z družstva veteránů. Při útoku jsme udělali chybu, která nás stála spoustu cenných vteřin. Při balení hadic se povedlo něco nahnat zpět, protože v balení jsme byli asi nejrychlejší. Náš výkon v celkovém pořadí stačil na 4. místo. Po skončení disciplín probíhaly ukázky hasičské, vyprošťovací a policejní techniky. Byly zde připraveny i soutěže pro děti. Pořadatelé měli odpoledne velmi dobře připravené, škoda že přišlo málo lidí. Na závěr proběhlo vyhodnocení soutěže a předání hodnotných cen. Po zaparkování techniky na základnu, jsme se přesunuli do hotelu Sázava. Zde probíhala taneční zábava s opékáním selete. Při pivečku jsme si popovídali s našimi kamarády hasiči z Ledče. Strávili jsme docela příjemnou sobotu.