Požár průmyslového objektu

Ve středu 31. 8. 2011 v 11:08 hod byl jednotce vyhlášen poplach na požár průmyslového objektu v Ledči nad Sázavou, Podolí 5 v areálu firmy Sudex. Jednotka vyjela v počtu 1+5. Při příjezdu na místo zde už zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Ledče nad Sázavou. Později dorazila záloha z ledečské stanice s vozidlem CAS 32 TATRA 815. Jednalo se o požár vzduchotechnického vybaveni haly, kde v odsávacím zařízení hořel usazený prach.  Celá výrobní hala byla dost zakouřená, proto byla nasazena přetlaková ventilace. Na likvidaci požáru byla použita dýchací technika a jeden vysokotlaký a jeden C proud. Naše jednotka pomohla s natažením dopravního vedení z cisterny ledečských dobrovolných hasičů do cisterny profesionálních kolegů. Dále byla připravena v případě potřeby poskytnout další vodu z naší CAS. Zhruba po hodině, kdy byl již požár uhašen, probíhalo dohašování a rozebíráni konstrukce. Na místě události byl již dostačující počet zasahujících hasičů a hasebních prostředků, naší jednotky už zde nebylo zapotřebí, proto byla vyslána zpět na svoji základnu. U události byla přítomna i Policie ČR a vyšetřovatel HZS Kraje Vysočina.