Požár motorového vozidla

Dne 16. 9.2010 v 17.34 hod byl vyhlášen poplach na požár motorového vozidla u obce Hojanovice. Jednotka vyjela v počtu 6+1.Na místo dojela současně s jednotkou profesionálních hasičů z Ledče nad Sázavou. Jednalo se opožár zadní části kamionu. Hořely tři pneumatiky na zadních nápravách návěsu. Žár byl tak silný, že roztavil dno korby. Štěrk, který kamion vezl, se sypal na vozovku a částečně oheň tlumil. Obě jednotky začaly okamžitě s hašením požáru. I po uhašení požáru byly nápravy tak rozžhavené, že musely být po dobu 20 minut ochlazovány vodou z cisterny. Na místo dorazili ještě dobrovolní hasiči z Ledče a profesionální hasiči z Humpolce, zasahovala též policie ČR. Bylo zjištěno, že požár vznikl od prasklé pneumatiky. Jednotka dočerpala vodu a vrátila se na základnu. Celý zásah trval 65 min.